Založ si blog

Prečo tí tzv. pedofilní kňazi väčšinou nie sú naozaj pedofilní

Tento blog je reakcia na 2 dokumenty bratov Sekielski-ch o pedofilných kňazoch v Poľsku.

Možno vyvolám trochu pobúrenie, ale napriek tomu, že na kresťanstve nenechávam nitku suchú, v týchto prípadoch zneužívania sa aj na tých kňazov pozerám ako na obeť. Treba si uvedomiť, že sa stali obeťou zvrátenej ideológie, v rámci ktorej podľahli presvedčeniu, že prežijú celý život bez konsenzuálnych sexuálnych vzťahov s pohlavím, ktoré ich priťahuje. Jednoducho ich donútili poprieť svoju prirodzenosť. Iba malé percento z nich sú gayovia a ešte menšie ozajstní pedofili, preto som alergická na pojem ´pedofilné škandály´, lebo odpútava pozornosť od skutočnej podstaty problému, ktorým je kresťanská posadnutosť ľudskou sexualitou, ktorú permanentne 2 000 rokov démonizujú a nedokážu prijať jej prirodzenosť a zrejme ani to, že je to vynález boha. Na základe tejto patologickej posadnutosti mohli chorý a nehumánny koncept celibátu obdariť aurou čistoty a odovzdanosti svojim ideálom.

V praxi sa však ukazuje, že pre mňa výrazne percento kňazov tento stav nezvláda a stávajú sa sexuálnymi predátormi, loviacimi vo vodách s najdostupnejšími obeťami. Tie deti sú prosto po ruke a sú zraniteľné, a tak sa stávajú dokonalým terčom.

Všetka česť u mňa patrí tým kňazom, ktorí počas svojej kariéry radšej uprednostnili tajné aférky s dospelými ženami/mužmi v závislosti od svojej orientácie, namiesto toho, aby svoju sexuálnu frustráciu vybíjali na tých najslabších a najzraniteľnejších a svojich nadriadených tak zatiahli do hry, v ktorej sa aj nadriadení stávali spoluzodpovednými za šírenie tohoto zla.

V dokumentoch sú zobrazené viaceré prípady kňazov, ktorým len zmenili pôsobiská bez toho, aby ich odstavili od kontaktu s potenciálnymi obeťami.

Z tohoto hľadiska za ešte väčšie svinstvo považujem jednanie cirkevných autorít, než samotné jednanie zneužívajúcich kňazov, ktorí v celom procese sú už zranenými a chorými jedincami, ktorí sami potrebujú pomoc.

Vďaka tomu, že sú tieto zločiny na detskej duši zametané pod koberec a veľakrát zostanú nepotrestané, cirkevné autority dávajú predátorom jasnú zelenú zneužívať deti aj naďalej.

Nuž ako sa vraví, ryba smrdí od hlavy.

Ak by v našej krajine za týranie žien nedostávali muži len nejaké smiešne pokuty, ale boli exemplárne potrestaní a naparili by im niekoľko rokov, dobre by si rozmysleli, či budú ženy týrať.

Ak by tých kňazov cirkevné autority a nadriadení exemplárne potrestali a nie len presunuli niekam inam, dobre by si rozmysleli, či budú zneužívať.

O tienistej stránke ľudskej prirodzenosti ubližovať zraniteľným, bezbranným a vôbec o ľudskej prirodzenosti ubližovať iným, ak vedia, že ostanú za to nepotrestaní, (alebo iba slabo) napíšem možno nabudúce.

Autority RKC podporujú zneužívanie detí, lebo sú hladní po peniazoch a moci, a to je to, na čom im jedine naozaj záleží.

Nie na rodinách.

Nie na zničených detských dušiach.

Prečo? Nuž lebo ich celibát je v rozpore s bibliou a zaviedli ho len preto, aby manželky a deti nemohli dediť farárov majetok.

 

Pravá tvár ochrancov nenarodených

24.05.2020

Naozaj sa smejem, ako majú najviac šovinisti v hube „vražda, genocída“, pritom ONI sú často dôvodom, prečo tam ženy idú. Buď ich na potrat pošlú samotní muži, alebo zvalia celú zodpovednosť na ňu, alebo neboli ochotní nosiť kondóm, lebo by si vraj dostatočne neužili sex a prikazujú ženám ničiť si telá chémiou. To sú tí otcovia roka, čo majú svoje deti [...]

Prečo pick-me Lívia z Kulturblogu neznáša feministky a miluje patriarchálnu spoločnosť

21.05.2020

Líviu z Kulturblogu a názory, ktoré prezentuje asi všetci poznáte, takže nemusím ju tu predstavovať. Málokto však pozná anglický termín a pick-me (v preklade: vyber si mňa!) a jeho význam: „osoba, ktorá prosí/dožaduje sa o pozornosť, prijatie a schválenie od určitej skupiny hovoriac rôzne veci, aby sa danej skupine zapáčila (napr. feminizmus je rakovina, [...]

Čo je to tá tradičná rodina?

19.05.2020

Veľa kresťanov a konzervatívcov tvrdí, že liberáli sú proti tradičnej rodine. Keď sa však pozrieme na rodiny tých najviac hardcore liberálnych žien (podľa nich), ukazuje sa, že nežijú v gay vzťahoch, majú manželov/partnerov a častokrát aj deti. Napr. Z. Jaurová, Z. K. Hanzelová, I. Biháriová. Samy sú teda heterosexuálne, ale podporujú slobodu voľby. Ak by bojovali [...]

pocasie-2-6-2020

Kde nás pokropí dážď a kedy sa dočkáme teplého letného dňa?

01.06.2020 20:00

Aj voda, aj teplo, ale kedy a kde? Na niektorých miestach rátajte s prehánkami, inde sa zaobídete bez dáždnika.

Virus Outbreak Italy Reopening

Jún Európe prináša viac voľnosti

01.06.2020 18:05

Európa do nového mesiaca vstupuje s novou vlnou uvoľňovania protikoronavírusových opatrení.

web, Pravda, logo

Pravda je stále najčítanejší mienkotvorný denník na Slovensku

01.06.2020 17:52

Denník Pravda je podľa prieskumu agentúry MEDIAN SK najčítanejší mienkotvorný denník na Slovensku s čítanosťou 6 %, čo znamená, že ho denne číta 270-tisíc ľudí.

Vojenské cvičenie / NATO /

Rusko považuje vojenské cvičenia NATO pri svojich hraniciach za provokáciu

01.06.2020 17:48

Rusko poslalo NATO list, v ktorom navrhuje znížiť vzájomné vojenské aktivity na obdobie epidémie.

truthbesaid

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 9876x
Priemerná čítanosť článkov: 1646x

Autor blogu

Kategórie

Archív