Založ si blog

Prečo nechcem deti (ak ťa to nezaujíma, neklikaj)

V nadpise nie je slovo nikdy, lebo je možné, že raz zmením názor, ale najbližších 10r. to iste nebude. Som 23r. baba, takže preto opíšem svoje dôvody, a väčšinou sú to tie dôvody, pre ktoré dnes nemá väčšina mladých ľudí deti. Nie som žiadna vegánka a „sme premnožení“ nepovažujem za dôvod prečo ich nemať.

 

1. Nepociťujem žiaden materský pud. Nepozerám vzrušene do kočíkov okoloidúcich mamičiek, nehíkam, keď ich zbadám ako poniektoré ženy. Možno je to tým, že nie sú moje. A možno nie.

 

2. Mojou najväčšou hodnotou je sloboda. Finančná sloboda, sloboda rozhodovania, sloboda ísť si kamkoľvek kedykoľvek. Toto s dieťaťom nejde.

 

3. Ženy sú zlé matky, ak si nesplnia vlastné sny a túžby, keď zahodia svoj život na to, aby rodili a starali sa o mužov a deti. Toto nie je sebarealizácia, ale väzenie tela i duše, väzenie túžob a ambícií, tiché utrpenie žien, ktoré akceptovali len preto, že ich k tomu dokopala spoločnosť, náboženstvo, rodina, muž a napokon aj ony samy. Nedokázali sa vzoprieť presile, navyše im povedali, že mať deti má predsa toľko výhod…:) A prečo vravím, že sú zlé matky, ak si nesplnia to, čo chceli? Lebo to tak je. Skôr či neskôr začnú ľutovať, že deti mali, ale keďže je to spoločensky neprijateľné povedať a priznať si, nikdy to nepovedia, no svojim deťom to dajú vyžrať. Niektoré si budú chcieť plniť vlastné túžby a sny cez deti a beda deťom, čo sa opovážia plniť si tie vlastné. Niektoré im budú vyhadzovať neustále na oči, čo pre ne museli robiť (a áno, robili to len preto, že museli, aby tam nedobehla sociálka a aby ich neodsúdila rodina a spoločnosť) a čo všetko pre ne stratili a obetovali, prípadne, ako by im bolo dobre samým, bez nich. A beda deťom, najmä dcéram, čo sa opovážia ísť vlastnou cestou a nie tou, čo im nadiktovala spoločnosť – to tieto matky neznesú, vravia si „Keď som sa musela obmedzovať aj ja, a zahodiť svoj život, tak nech aj ty!“ – ľahko si tak k dcéram vypestujú odpor len preto, že sa zaužívanému modelu dokázali vzoprieť (lebo ony to nedokázali) a majú šance dosiahnuť slobodu, ktorú ony kedysi stratili a rozhodne ju svojim dcéram nedoprajú.

 

4.Veľa z mužov najprv chcú a tlačia ženy, aby mali ich deti (lebo sebecky túžia šíriť ich genetický materiál), ale akonáhle ich ženy porodia, začnú ženy ponižovať. V prvom rade ich telá, že už ich nepriťahujú, že už nevyzerajú ako kedysi, že už prsia nie sú také pevné, že už dole nie je dostatočne úzka, že pribrala, že prečo už tak často nemajú sex, že či chce, aby si hľadal milenku. Po útoku na telo u niektorých nasleduje útok na inteligenciu ženy, útok na jej schopnosti ako matky alebo taktiež útoky na to, aká je neschopná, keď celú rodinu živí on, finančné vydeľovanie, sú aj lakomci, čo chcú, aby im presne napísala na čo minula každý JEHO cent. A nebúrte sa, viem, že takí nie sú všetci, ale máme tu takých na SVK požehnane.

 

5. Netúžim po pôrode, striách, hemoroidoch, pribratí, nevoľnostiach, netúžim prísť o zub/y, o zrak, o telo, no najmä o slobodu.

 

6. Nemám na to. Reálne nemám na dieťa peniaze. A pokojne budem radšej naveky bezdetná, ako závislá na financiách muža. Na SVK je veľa rozsievačov -otcov roka, čo neplatia na vlastné decká a zákony tvorené inými mužmi sú na nich prikrátke. Ak ženy dovolia, aby mali deti, hoci samy na ne nemajú, dávajú mužom do rúk moc poslať ich aj s deťmi na ulicu, prípadne moc uvaliť ich do chudoby. A keďže muži už odpradávna mali a majú radi moc nad životmi a telami žien, radi ju využijú. Mizogýnia je na SVK rozšírená oveľa viac ako nejaký koronavírus v Taliansku. Takíto muži milujú ženám škodiť, hádzať im polená pod nohy, vidieť ich ponížené a pod. (preto onanujú na kadejakom násilí na ženách v porne, lebo ich násilie na ženách a ich ponižovanie vzrušuje a nie samotné ženy, ale násilie na nich; aj pri znásilnení ide viac o vyjadrenie moci a poníženie ženy, ako o samotný sex).

 

Možno to doplním, momentálne mi napadli iba tieto dôvody.

Pre tých, čo začnú tárať o mojej odpornej sebeckosti: VŠETCI ľudia sú sebeckí, máme tu kapitalizmus, individualizmus, každý sa tu stará len o seba a vlastné prežitie, ako si čo najviac nahonobiť, ako mať lepšie auto a dom ako sused, tak sa netvárte, že vy ste iní a nejaké morálne nesebecké dobro. Veľa Slovákov má malomeštiacku povahu. Oveľa sebeckejšie a bezohľadnejšie je deti MAŤ, ak nemáte na to podmienky, ak ste na h—o vzormi, ak ste toxickí, ak sa deťom nevenujete, ak sa o nich nezaujímate, ak ich týrate, ak ich „milujete“ len ak sa správajú podľa vašich predstáv – a to len preto:

-aby ste sebecky šírili svoju DNA, lebo máte tak pocit nesmrteľnosti;

-aby ste si sebecky vyrobili zábavku a zmysel života, lebo inak žiaden nemáte a nudíte sa;

-aby ste mali deti, „lebo sa to patrí“;

-aby sa o vás mal kto postarať v starobe;

-aby ste neostali nikdy sami.

 

Pre tieto sebecké dôvody máte deti a častokrát kašlete na to, že na to nie ste vhodní kandidáti alebo nemáte na to podmienky (a nasledujúce riadky sa budú týkať LEN takýchto rodičov), kašlete na to, aké budú mať tie decká kvalitu života, vôbec vám nezáleží na ich šťastí, len na tom, aby biologicky prežili, sú pre vás len investíciou do budúcna. Za na h—-o výchovu očakávate vďačnosť, starostlivosť detí o vás v starobe, aby vám deti porodili nejaké vnúčatá, aby ste sa v starobe nenudili, ako aj to, aby boli úspešní a mohli ste sa nimi chváliť pred ľuďmi, napriek tomu, že ste im roky drtili sebavedomie.

 

Ale hej, to childfree ľudia, ktorým záleží na kvalite životov ich detí, sú tí sebci :))

 

 

 

 

 

Káva s Líviou za 300€, video od celebritky za 200€

03.02.2021

Priznávam, že mi vôbec neprekážajú ľudia, ktorí majú úplne iné hodnoty a názory ako ja a dokážu ich vášnivo zastávať/biť sa za ne. Samozrejme, môžem im to vyvracať, aj tie názory/ich činy kritizovať, ale vždy budú mať u mňa obdiv, pretože im na niečom nesebecky záleží, majú nejaké hodnoty a vízie, za ktoré sú ochotní bojovať narozdiel od ľudí, čo [...]

Zistila som. ..

23.01.2021

…že ten, koho obdivujete, nemusí byť dobrý partner. Môže byť perfektný rečník, čestný, odvážny, vzdelaný, rozumný, slušný, vtipný, taktný, vo svojej práci absolútna špička, niekto, kto je ochotný sa pre druhých rozdať, avšak to na úkor svojich najbližších. Príliš si idealizujeme. Aj ja som si ho idealizovala. Na začiatku. Zdal sa byť úplne [...]

Keď minister obrany vyzýva na udávanie za odmenu

06.01.2021

Už v minulom blogu som spomínala nebezpečenstvo, ktoré predstavujú progresívci, že tu chcú zaviesť temnotu, lebo majú totalitné zmýšľanie, sú arogantní, ľudí s inými názormi nálepkujú, dehumanizujú, nenávidia, nevedia prijať iný názor a chcú trestne stíhať a udávať ľudí za ich názory. Vyplýva to väčšinou z triednej nenávisti, ktorú pred nejakým časom [...]

Alexej Navaľnyj

Amnesty International odobrala Navaľnému štatút "väzeň svedomia"

24.02.2021 17:53

Organizácia neuviedla žiadne konkrétne výroky Navaľného, ruský opozičný líder však vyvolal kritiku svojimi protiprisťahovaleckými vyhláseniami na začiatku svojej politickej kariéry.

koronavírus

Rezort zdravotníctva na týždeň pozastavil otváranie termínov na nové očkovania

24.02.2021 17:50

Postup má byť reakciou na množstvo vakcín, ktoré sú v tejto chvíli na Slovensku k dispozícii.

Maďarsko Čína koronavírus vakcína očkovanie

Maďarom pichajú čínsku vakcínu

24.02.2021 17:07

Maďarsko ako prvá krajina Európskej únie v stredu začalo očkovať proti ochoreniu COVID-19 čínskou vakcínou, ktorá zatiaľ nemá súhlas unijných inštitúcií.

Japonsko / Prechod pre chodcov /

Japonsko napriek pandémii evidovalo vlani najmenej úmrtí za posledné desaťročie

24.02.2021 17:05

Zatiaľ čo vo väčšine krajín sveta hlavne kvôli koronavírusu počet úmrtí za minulý rok stúpol, Japonsko zaznamenalo opačný trend.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 38711x
Priemerná čítanosť článkov: 2419x

Autor blogu

Kategórie