Založ si blog

Názor na proces s Mariánom Kočnerom

Asi veľa ľudí v týchto dňoch sleduje tento politický proces o človeku, ktorý zosobňuje niekoho, na kom si všetci chcú vyliať zlosť a škodoradostne sa tešiť z jeho popravy. A nie je to kvôli zmenkám, ani kvôli vražde, prečo cítia zlosť, ale v prvom rade preto, že M.K. sa diametrálne odlišuje od bežného občana SR jednak nadpriemernou inteligenciou, bohatstvom (teraz neriešme ako ho získal), drzou, bezohľadnou aroganciou a chamtivosťou či tým, že len nedrží hubu a krok a že sa nebojí kritizovať nekritizovateľnú modlu dnešnej spoločnosti (po vražde modly, ktorá sa stala modlou až po smrti )- novinárov štandardných médií a usvedčiť ich z ich klamstiev a falošnej pozy.

 

Na základe nenávisti k jeho inakosti, a zároveň zúrivosti, že oni/ony jeho inakosť postrádajú, mu niektorí ľudia v diskusiách prajú len to najhoršie a pasujú ho spolu s novinármi do pozície vraha, aj keď vedia, že na to nie sú žiadne nepriestreľné dôkazy, iba dohady a domnienky plus svedectvo naozaj nedôveryhodného človeka. 

 

M.K. je ako klebetná baba, čo sa len tak neprekecne, ale odklada si na vás materiály, ktorými môže zničiť vašu povesť a vdaka nim si s vami robí, čo sa jej zachce. Sleduje politikov i novinárov, nielen 1 novinára, aby vytiahla pikantnosti z ich súkromia a škodoradostne ich natrela. Je proste dosť inteligentný na to, aby vraždil, kedže on má na ľudí lepšie páky a asi by si uvedomil, že po telefonáte s J.K. a následnej vražde, by bol jedným z hlavných podozrivých, k čomu aj napokon došlo.

 

Nečudujem sa novinárom, že ho nenávidia -vždy bol chytrejší a presne vedel, ako sa s nimi baviť tak, že nemali nad ním kontrolu oni, ale on nad nimi. Ak by sa venoval tomu, čo vyštudoval, som si istá, že by patril medzi najlepších, avšak to by musel mať radšej pravdu ako peniaze a kedže sa raz nechal počuť, že tie sú pre neho 90%, nepripadá to do úvahy. Viedol reláciu Na pranieri, kde na nich vyťahoval rôzne súkromné prešľapy a zosmiešňoval ich. Si viete predstaviť čo to bolo pre ľudí s tak nabubrelými egami, aké majú naši novinári? Však aj vy by ste na ich mieste chceli, aby bol navždy umlčaný a nikdy už o nikom z vás nič zlé do celého sveta nevytrúbil. Na pranieri muselo zmiznúť. Novinári si roky starostlivo budujú povesť perfektných a morálnych profesionálov a nejaký M.K. im ju nesmie len tak zničiť. V záverečnej reči citoval výrok známej editorky denníka NY Times Bari Weiss:

„Je úlohou médií šíriť svoj nespochybniteľný názor alebo hľadať pravdu? V tlači sa zrodil konsenzus, že pravda nie je procesom kolektívneho objavovania, ale ortodoxnou vierou vopred známou osvietenej  skupinke, ktorej poslaním je informovať o nej všetkých ostatných.“ 

 

Toto nie je obhajoba ani velebenie M.K., iba môj pohľad a túžba dopriať mu spravodlivý rozsudok, ktorý bude výsledkom racionálneho zhodnotenia dôkazov, nie rozsudkom založenom na emóciách ľudí, čo mu neprajú nič dobré z úplne iných dôvodov či výsledkom dopredu dohodnutej popravy. Zároveň sa zamyslieť nad konaním OČTK, ktoré spomína vo svojej záverečnej reči Alena Zs (od 32:25): https://www.youtube.com/watch?v=8ozN1UX-E6s

 

Ak je M.K. najväčší boss a jediný objednávateľ, kto ho chce zabiť? Načo mu treba toľkej ochrany pri prevozoch?

 

Mrzí ma, že staviate podvodníka do pozície vraha. Pamätáte si? Kedysi skoro každý hovoril, že to bola talianska mafia, dnes je zas skoro každý presvedčený, že to bol M.K. – ups, dohodnite sa teda.

 

Vinník, na ktorého si môžme  každý teraz zanadávať a potrestať ho, sa predsa našiel – komu záleží na tom, či je to ten skutočný vinník? OČTK, novinárom a istej časti občanov SR očividne nie. Uvidíme, ako rozhodne súd…a rozsudok zas čosi napovie (potvrdí/vyvráti) o stave tejto krajiny a súdnictva. 

 

 

 

Káva s Líviou za 300€, video od celebritky za 200€

03.02.2021

Priznávam, že mi vôbec neprekážajú ľudia, ktorí majú úplne iné hodnoty a názory ako ja a dokážu ich vášnivo zastávať/biť sa za ne. Samozrejme, môžem im to vyvracať, aj tie názory/ich činy kritizovať, ale vždy budú mať u mňa obdiv, pretože im na niečom nesebecky záleží, majú nejaké hodnoty a vízie, za ktoré sú ochotní bojovať narozdiel od ľudí, čo [...]

Zistila som. ..

23.01.2021

…že ten, koho obdivujete, nemusí byť dobrý partner. Môže byť perfektný rečník, čestný, odvážny, vzdelaný, rozumný, slušný, vtipný, taktný, vo svojej práci absolútna špička, niekto, kto je ochotný sa pre druhých rozdať, avšak to na úkor svojich najbližších. Príliš si idealizujeme. Aj ja som si ho idealizovala. Na začiatku. Zdal sa byť úplne [...]

Keď minister obrany vyzýva na udávanie za odmenu

06.01.2021

Už v minulom blogu som spomínala nebezpečenstvo, ktoré predstavujú progresívci, že tu chcú zaviesť temnotu, lebo majú totalitné zmýšľanie, sú arogantní, ľudí s inými názormi nálepkujú, dehumanizujú, nenávidia, nevedia prijať iný názor a chcú trestne stíhať a udávať ľudí za ich názory. Vyplýva to väčšinou z triednej nenávisti, ktorú pred nejakým časom [...]

Alexej Navaľnyj

Amnesty International odobrala Navaľnému štatút "väzeň svedomia"

24.02.2021 17:53

Organizácia neuviedla žiadne konkrétne výroky Navaľného, ruský opozičný líder však vyvolal kritiku svojimi protiprisťahovaleckými vyhláseniami na začiatku svojej politickej kariéry.

koronavírus

Rezort zdravotníctva na týždeň pozastavil otváranie termínov na nové očkovania

24.02.2021 17:50

Postup má byť reakciou na množstvo vakcín, ktoré sú v tejto chvíli na Slovensku k dispozícii.

Maďarsko Čína koronavírus vakcína očkovanie

Maďarom pichajú čínsku vakcínu

24.02.2021 17:07

Maďarsko ako prvá krajina Európskej únie v stredu začalo očkovať proti ochoreniu COVID-19 čínskou vakcínou, ktorá zatiaľ nemá súhlas unijných inštitúcií.

Japonsko / Prechod pre chodcov /

Japonsko napriek pandémii evidovalo vlani najmenej úmrtí za posledné desaťročie

24.02.2021 17:05

Zatiaľ čo vo väčšine krajín sveta hlavne kvôli koronavírusu počet úmrtí za minulý rok stúpol, Japonsko zaznamenalo opačný trend.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 38712x
Priemerná čítanosť článkov: 2420x

Autor blogu

Kategórie