Založ si blog

„Progresivizmus je náboženstvo“ ako správne pomenoval Dag Daniš, ideológia, ktorá smeruje k totalite

Som liberálka telom aj dušou, hoci mám aj nejaké konzervatívne názory (napr. čo sa týka utečencov a neprekáža mi iba kresťanstvo, ale rovnako islam a judaizmus). Považujem sa za ten druh liberálky, ktorá si nedrží na FB či v realite pri sebe iba ľudí rovnakého názoru a vážim si známych, čo volili Fica, PS či Sulika alebo Kotlebu úplne rovnako. Jedným mojím dobrým priateľom je aj člen Ultras, národný socialista, aj sa hádame, ale nepociťujeme k sebe nenávisť.

V živote by ma nenapadlo niekoho udať, len preto, že by ma jeho názor urážal. Ja sa radšej doťahujem, hádam, diskutujem, dokonca ma také vášnivé debaty i hádky bavia. Nemám v sebe ale túto odpornú malosť, chudáctvo, bonzáctvo, zlomyselnosť, zákernosť a škodoradosť. Podľa môjho názoru to môže urobiť len človek s totalitným zmýšľaním a akútnym nedostatkom ľudskosti a empatie. Človek, ktorý mi je neskutočne odporný, lebo sedí v svojej elitárskej bubline, pripadne sa chce hrať na elitu a podobať sa elite, a myslí si, že je viac ako tí, ktorých udáva, s ktorými sa nechce baviť, iba ich okadiť a uškodiť im, nechce stavať mosty, ale spoločnosť ešte viac rozdeľuje. V podstate je to skrytý psychopat, narcis a sadista. 

Nedávno bol do éteru pustený naozaj zaujímavý rozhovor s Dagom Danišom, ktorý dobrovoľne odišiel z Aktualít do Postoja. 

V ňom veľmi správne rozlišuje medzi liberálmi a progresívcami. 

Hovorí, že žurnalistika už nie je ako kedysi – strážny pes mocných, ale kladie si takmer kampaňové úlohy – bojovať za premenu spoločnosti, prerod sveta, otvorene podporuje migráciu a zdá sa mu, že sú to veci, ktoré by mainstreamové média nemali robiť. Podľa neho, väčšina médií sa ponáhľa do kampaní „predpísaného názoru“, ktorý si médiá osvojujú, pretože ho považujú za vlastný elitám, médiám a tomu prostrediu, v ktorom chcú oni pôsobiť, a ako by sa potrebovali nejak táborovo vyhraniť voči väčšinovej spoločnosti, ktorá má iné názory. Hovorí aj o tom, že ak niekto kriticky komentuje príspevok, čo sa napr. migrácie týka, okamžite je označený za fašistu, konšpirátora, nácka. Pripadne mu povedia, že ok, tvoj názor nie je konšpirátorský v pravom zmysle slova, ale bude to zdieľať Rostas a Hlavné správy. Daniš tvrdí, že to takto nemôže ísť ďalej, lebo tým máme veľmi svižne nakročené do doby temna, pretože nám zanikne polemika a diskusia, veď povedia, že s fašistami nemienia diskutovať.

Spomína, že progresívci vykazujú znaky sektárstva. Hovorí o tom, ako už v zahraničí aj novinári, kt. sú názorovo niekde v strede, prišli o prácu za to, že neboli dostatočne progresívni a za hrozné považuje, keď za stredový názor, nie príliš progresívny, prídu o prácu aj vedci a výskumníci. Mysli si, že ak sa presadí tento typ kultúry a tento vzorec reakcií na „nepriateľov spoločnosti“, že budú padať hlavy novinárov, vedcov, VŠ učiteľov, len preto, že nezapadajú do hlavnej línie, tak to už nie je doba temna, to už má všetky znaky totality

https://m.youtube.com/watch?v=b263nji9M5c

 

Za tento odvážny rozhovor, kde pomenoval veci tak ako sú, si už samozrejme zlízol kritiku od jednej z najiniciatívnejších progresívnych totalitných presstitútok – M. Kernovej na jej webe omediach.com.

https://www.omediach.com/internet/18983-dag-danis-o-rozdavani-piskotiek-od-sorosa-hrozbe-5g-sieti-a-komsomolskych-novinaroch

 

Kritizovali ho aj na paškvile FiciSme, kde ho pre iné názory a nastavenie zrkadla nazvali strateným.

https://fici.sme.sk/c/22506234/piatocek-pozitivny-trump-este-pozitivnejsia-orava-a-strateny-dag-danis.html

 

S opovrhnutím sledujem, ako šikanujú Líviu z Kulturblogu a mnohých občanov SVK pre iný názor. Ako im robia problémy v práci a na škole, lebo nemajú „správny názor.“ Je mi z toho reálne zle. A to dobre viete, ako som tu ja Lívii v jednom blogu naložila, ale v živote by som ju nešla udať, ani kebyže mám fotku, ako hajluje. Prečo? Lebo nie som ani šikanátor, ani udavač, ani sadista, ktorý sa teší z bolesti/nešťastia/ škody iných, ako títo psychopati, ktorí zdieľajú charakterové rysy s dozorcami v koncentračných táboroch. Nie, takí ľudia ako boli tamtí nevymizli, lebo je nová moderná doba, lebo je tu akožedemokracia. Takí ľudia by názorových oponentov dokázali mučiť a vešať, hneď ako by dostali k tomu čo i len na chvíľu príležitosť, za to by som dala ruku do ohňa. A nie je to hlúposť, pretože dehumanizácia, nenávisť a akosi všadeprítomné schvaľovanie ponižovania a nálepkovania „nepriateľov, prakktov“ a pod.  slúži iba ako predpríprava na ospravedlňovanie si útokov na nich. Od takej nenávisti a pohŕdania už potom nie je ďaleko k rôznym zverstvám. A ešte majú tú drzosť a sprostosť v sebe, že poučujú iných, že sa nepoučili z histórie :))))

 

Progresivizmus nie je liberalizmus. Zdieľam s ním dosť veľa názorov, ale mojím cieľom nie je umlčať iné názory.

 

Progresivizmus je číra totalita v modernom obleku a aj liberáli by sa ho mali obávať. Nevravím, že v PS sa nenájdu ľudia dobrí alebo viac liberálne ako progresívne ladení. Ale prosím, buďme pred nimi obozretní, lebo ich plány o umlčaní „nesprávnych“ názorov a „nepriateľov“ sú nebezpečné a nedemokratické.  

 

 

 

Káva s Líviou za 300€, video od celebritky za 200€

03.02.2021

Priznávam, že mi vôbec neprekážajú ľudia, ktorí majú úplne iné hodnoty a názory ako ja a dokážu ich vášnivo zastávať/biť sa za ne. Samozrejme, môžem im to vyvracať, aj tie názory/ich činy kritizovať, ale vždy budú mať u mňa obdiv, pretože im na niečom nesebecky záleží, majú nejaké hodnoty a vízie, za ktoré sú ochotní bojovať narozdiel od ľudí, čo [...]

Zistila som. ..

23.01.2021

…že ten, koho obdivujete, nemusí byť dobrý partner. Môže byť perfektný rečník, čestný, odvážny, vzdelaný, rozumný, slušný, vtipný, taktný, vo svojej práci absolútna špička, niekto, kto je ochotný sa pre druhých rozdať, avšak to na úkor svojich najbližších. Príliš si idealizujeme. Aj ja som si ho idealizovala. Na začiatku. Zdal sa byť úplne [...]

Keď minister obrany vyzýva na udávanie za odmenu

06.01.2021

Už v minulom blogu som spomínala nebezpečenstvo, ktoré predstavujú progresívci, že tu chcú zaviesť temnotu, lebo majú totalitné zmýšľanie, sú arogantní, ľudí s inými názormi nálepkujú, dehumanizujú, nenávidia, nevedia prijať iný názor a chcú trestne stíhať a udávať ľudí za ich názory. Vyplýva to väčšinou z triednej nenávisti, ktorú pred nejakým časom [...]

Alexej Navaľnyj

Amnesty International odobrala Navaľnému štatút "väzeň svedomia"

24.02.2021 17:53

Organizácia neuviedla žiadne konkrétne výroky Navaľného, ruský opozičný líder však vyvolal kritiku svojimi protiprisťahovaleckými vyhláseniami na začiatku svojej politickej kariéry.

koronavírus

Rezort zdravotníctva na týždeň pozastavil otváranie termínov na nové očkovania

24.02.2021 17:50

Postup má byť reakciou na množstvo vakcín, ktoré sú v tejto chvíli na Slovensku k dispozícii.

Maďarsko Čína koronavírus vakcína očkovanie

Maďarom pichajú čínsku vakcínu

24.02.2021 17:07

Maďarsko ako prvá krajina Európskej únie v stredu začalo očkovať proti ochoreniu COVID-19 čínskou vakcínou, ktorá zatiaľ nemá súhlas unijných inštitúcií.

Japonsko / Prechod pre chodcov /

Japonsko napriek pandémii evidovalo vlani najmenej úmrtí za posledné desaťročie

24.02.2021 17:05

Zatiaľ čo vo väčšine krajín sveta hlavne kvôli koronavírusu počet úmrtí za minulý rok stúpol, Japonsko zaznamenalo opačný trend.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 38720x
Priemerná čítanosť článkov: 2420x

Autor blogu

Kategórie